آکـــروپارس TRII

آکـــروپارس TRII

آکریل روکش موقت ( گیرش عادی )

آکروپارس TRII آکریل خود پخت جهت روکش موقت، با استفاده از کوپلیمر پلی متاکریلیک برای ساخت کرون و بریجهای موقت طراحی شده است. این محصول در رنگ بندی سری A و در ۴ رنگ ارائه می شود.

ویژگیها :

۱ -فاقد مواد مضر به پالپ دندان
۲ -ایجاد حرارت کم و عدم آسیب به بافتهای دندان
۳ -مقاومت سایشی مطلوب
۴ -رنگبندی سری A ( در چهار رنگ )
۵ -قابل استفاده با روشهای مستقیم ( داخل دهان ) و یا غیرمستقیم (خارج دهان)
۶ -سرعت گیرش عادی
۷ -پالیش پذیری عالی

موارد مصرف :
تولید کرون و بریج موقت

بسته بندی:
کیت کامل شامل : پودر بسته PE 100 گرمی در رنگهای شفاف و صورتی
مایع شیشه۸۰ میلی لیتر
پیمانه پودر مدرج
قطره چکان مدرج
راهنمای مصرف

روش استفاده مستقيم:
۱ – قبل از شروع تراش دندانها، يك قالب آلژيناتي از دندانهاي بيمار تهيه كنيد. از قالب گرقته شده كست گچي تهيه نمائيد و روي آن در صورت نياز دندانهاي از دست رفته را به كمك موم يا دندانهاي مصنوعي جايگزين كنيد. در صورت وجود نواقص در شكل دندانها اين نواقص را با افزودن موم و ايجاد شكل طبيعي بر روي كست رفع كنيد. در صورتيكه به هيچ يك از اين موارد اصلاح شكل دندانها يا جايگزيني آنها نياز نيست مي توانيد قالب را لحظاتي قبل از تراش تهيه نموده و در محيط مرطوب نگهداري كنيد.

۲ – بعد از تراش دندانها از كست اصلاح شده يك قالب آلژيناتي تهيه نموده و يا از قالب آلژيناتي گرفته شده از دهان بيمار استفاده كنيد. مقدار كافي از آكروپارس TRII را نسبت به وزني ۱ به ۱/۷ ، حجمي ۱ به ۲/۵ از مايع و پودر مخلوط نموده پس از ۶۰ ثانيه هم زدن سريعا” به داخل نواحي موردنظر در قالب بريزيد.

۳ – يك دقيقه پس از ريختن آكروپارسTRII به داخل قالب، قالب را روي دندانها قرار دهيد. بعد از حداكثر ۲ دقيقه قالب را از دهان خارج كرده و اجازه دهيد تا پس از ۳ دقيقه پليمريزاسيون كامل گردد.

۴ – اگر ترميم موقت ساخته شده هنوز بطور كامل پليمريزاسيون نشده است مي توانيد آنرا داخل آب گرم قرار داده تا سريعتر سخت شود. بهتر است پيش از سخت شدن كامل ترميم موقت آنرا روي دندانهاي تراش خورده قرار دهيد تا تغيير شكل احتمالي آن مانع نشستن آن روي دندان نگردد.

۵ – اضافات ترميم موقت را پس از پليمريزاسيون كامل آن حذف كرده و آنرا پرداخت نمائيد، سپس روي دندانها گذاشته و سطح جونده آنرا با دندانهاي مقابل تنظيم كنيد.

۶ – با استفاده از سيمان موقت آنرا روي دندانهاي تراش خورده ثابت كنيد.

روش استفاده غير مستقيم:

۱ – همانند مرحله اول روش مستقيم، يك كست از دندانهاي تراش نخورده بيمار تهيه كرده و اصلاحات لازم را روي آن انجام دهيد.

۲ – از كست اصلاح شده قالبي تهيه كنيد، بعد از آن دندانهاي مورد نظر را روي كست بصورت كم عمق تراش دهيد.

۳ – مخلوط با نسبتهاي ارائه شده در روش مستقيم آكروپارسTRII را داخل يك گوده ۶۰ ثانيه بهم بزنيد و سريعا” به داخل محل دندانهاي مورد نظر در قالب بريزيد بهتر است كست را در اين هنگام چرب كرده ۱ دقيقه بعد از ريختن مخلوط آكروپارس TRII به داخل قالب، قالب را روي كست تراش خورده برگردانيد به اين ترتيب بريج يا روكش موقت كست ساخته مي شود. بعد از پليمريزاسيون كامل، همانند مراحل ۵ و ۶ روش مستقيم عمل نمائيد.

از اختلاط آكروپارس TRII با ساير مواد مشابه اكيدا خودداري نمائيد.

توجه : از تماس پوست با منومر و استنشاق بخارات آن خودداري كنيد و در صورت پاشيدن آن به چشم سريعا” چشم را با آب سرد شستشو داده شود و به پزشك مراجعه نمائيد.

توصيه هاي ايمني:

۱ – بسيار آتشگير است.
۲ – براي چشم و دستگاه تنفسي مضر بوده و در صورت تماس با پوست ممكن است حساسيت ايجاد نمايد.
۳ – ظرف حاوي محصول را در محلي خنك و به صورت درب بسته نگهداري نمائيد.
۴ – نزديك وسائل برقي قرار ندهيد.
۵ – در دسترس كودكان قرار ندهيد.
۶ – ضايعات آنرا در محل مخصوص تخليه نمائيد.