مراقبت از دندان های حساس

در صورتی که گرما، مواد شیمیایی و یا تحریکات لمسی سبب ایجاد درد دندان گردد، می توان گفت که دندان حساس شده است. در این حالت عاج دندان که تشکیل دهنده بیشترین قسمت ریشه و بخش داخلی تاج است بدون محافظ شده و پایانه های دردی که در داخل آن قرار دارند سبب ایجاد درد می گردند.
پتاسیم نیترات ماده مؤثره ای است که در پیشگیری از حساسیت دندانی مؤثر است. سدیم فلوراید تأثیر پتاسیم نیترات را در پیشگیری از حساسیت دندان ها، تقویت می نماید. این امر موجب حفاظت سریع و طولانی مدت از دندان های حساس می گردد. سدیم فلوراید همچنین باعث پیشگیری از پوسیدگی و نیز تقویت مینای دندان می شود. خمیر دندان سنسی کین به علت دارا بودن ویتامین EE و پیش ساز ویتامین B5 با اثرات محافظتی و نوسازی در بافت لثه، باعث تجدید حیات و حفظ سفتی و قوام لثه ها و لایه های مخاطی دهان می گردد.

موارد مصرف :
مناسب برای بهداشت دندان در موارد افزایش حساسیت دندانی
روش مصرف :
دندان های خود را حداقل دو بار در روز به مدت ۲-۳ دقیقه و ترجیحاً پس از وعده های غذایی و قبل از خواب مسواک یزنید. توصیه می گردد از مسواک نرم با تکنیک صحیح استفاده نمایید.
جهت تأمین بهداشت کامل دهان، استفاده روزانه دهانشویه سنسی کین (Sensikin) به عنوان مکمل مناسب دهانشویه سنسی کین (Sensikin) توصیه می گردد.
هشدار مصرف :
از بلعیدن این محصول خودداری نمایید.
در دمای زیر ۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری شود.
دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

مشخصه ها :

– رعایت بهداشت دهان در موارد حساسیت شدید دندانی یا عاج دندان
– رفع احساس درد هنگام مسواک زدن
– پیشگیری از پوسیدگی
– نگهداری از بافت لثه ها
– دارای سدیم فلوراید به میزان ۱۴۵۰ ppm یون