LuxaForm Temporary Impression

LuxaForm
impression material for temporary reapairs

لوکسافورم یک محصول جدید از شرکت DMG آلمان است و برای قالبگیری جهت ساخت روکش های موقت طراحی شده است. برای استفاده از لوکسافورم نیازی به استفاده از تری قالبگیری نمی باشد! این محصول بصورت یک پلیمر ترموپلاستیک طراحی شده است که با استفاده از آب گرم حدودا ۷۰ درجه سانتی گراد ، نرم و شکل پذیر شده و می توان از آن برای قالبگیری در دهان بیمار استفاده کرد.

روش استفاده : 

در هر بسته لوکسافورم ، ۷۲ عدد قرص وجود دارد. برای هر دندان از یک قرص و نهایتا برای ۵ دندان می توان از آن استفاده کرد. بعد قراردادن قرص در آب حدودا ۷۰ درجه به مدت یک دقیقه ، قرص ها نرم می شوند. سپس آن را با دست و بدون استفاده از دستکش شکل داده و بعد با در دهان بیمار ، و دور دندانهای مورد نظر قرار می دهیم .

در هنگام قرار دادن در دهان بیمار بهتر است قسمت نوک انگشتان دستکش را ، با ماده ای شبیه وازلین ، چرب کنیم. برای راحت خارج شدن قالب گرفته شده از دهان بیمار ، دقت کنید که فشار زیادی به آن در هنگام جاگذاری وارد نکنید. این ماده بعد از سد شدن ، سفت می گردد و به رنگ آبی روشن در می اید. برای تسریع در سفت شدن آن می توان از اسپری ملایم آب استفاده کرد.

لوکسافورم بو ندارد و ماندگاری طولانی دارد که این امکان را به ما می دهد تا بعد از مدت طولانی نیز ، از آن برای ساخت روکش موقت برای همان بیمار استفاده کنیم.